Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo Krikščionių partijos frakcijos pranešimas: susitarimus su "Hitachi" gaubia paslaptys

2012-01-20

Plačiai išreklamuotas Energetikos ministerijos trejų metų veiklos rezultatas – susitarimas dėl sutarties su "Hitachi" tapo eiliniu "slaptu" dokumentu.

Šis susitarimas yra susijęs su valstybės finansiniais įsipareigojimais, kuriuos turės prisiimti ne tik dabartiniai Lietuvos mokesčių mokėtojai, bet ir visų mūsų vaikai bei anūkai, tad būtina žinoti kas iš tikrųjų slepiasi po fasadinės viešųjų ryšių akcijos apvalkalu.

Todėl Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis dar pernai kreipėsi į energetikos ministrą prašydamas pateikti minėto susitarimo kopiją Seimo nariams susipažinti.

Tačiau A. Sekmokas ir toliau demonstratyviai ignoruoja klausimus, susijusius su realiais jo veiklos rezultatais ir nesiteikia atskleisti bet kokią informaciją apie Koncesijos sutarties dėl naujos atominės elektrinės su "Hitachi ltd" sąlygas, susitarimo turinį, naujos atominės elektrinės projekto finansavimo apimtis, investuotojų, o kartu ir valstybės turtinius įsipareigojimus.

"Ministrui valstybės vardu prisiimant įsipareigojimus dėl tokių stambių ir strategiškai svarbių projektų, reikalingas aiškumas ir skaidrumas, kurių šiuo atveju pasigendame. Koncesijos sutartis Seimo turi būti patvirtinta ir su "Hitachi ltd" pasirašyta iki šių metų birželio 28 d., tačiau iki dabar apie ją niekas nieko nežino. Neatmestina, kad valdančioji Seimo dauguma, nepaisydama valstybės bei visuomenės interesų ją bandys tvirtinti buldozerio principu", – pareiškė V. Žiemelis.

V. Žiemelio teigimu, numatoma finansinių įsipareigojimų ir projekto įtaka Lietuvos energetinei nepriklausomybei yra per daug svarbūs klausimai, kad pakaktų formalių atsirašinėjimų ir bendrų skambių frazių.

"Turime pagaliau sužinoti, kokia paslaptis – valstybės, ar pono Sekmoko, taip saugoma nuo visuomenės dėmesio.

Ir, ar tai nėra eilinis kartas, kai Vyriausybė, vilkindama laiką, planuoja sukurti situaciją, kurioje Lietuvos žmonės bus priversti susitaikyti su jau įvykusiu faktu", – teigė Krikščionių frakcijos seniūnas.

Albinas Pilipauskas, tel: 8 659 05155
E. paštas: alpili@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.