Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Akademikas: Kuo daugiau energijos šaltinių regione, tuo mažesnė elektros energijos kaina vartotojui

2011-12-20

"Abejoju, kad regione bus realizuoti visi trys projektai", - mano autoritetingas lietuvių ekspertas energetikos srityje, ekonominės energijos Asocijacijos pirmininkas, akademikas Jurgis Vilemas.

Samprotaudamas apie naudą lietuvių ekonomikai tuo atveju, jei visgi bus realizuotas ne vienas, o keli branduoliniai projektai, akademikas pasakė, kad "kuo daugiau energijos šaltinių regione, tuo mažesnė elektros energijos kaina vartotojui". Ir tame – pagrindinė nauda Lietuvai.

"Jei regione bus realizuoti visi trys projektai, atsiras elektros energijos perteklius. Todėl kad tuo pačiu atsiranda ir kitos iniciatyvos, stimuliuojančios alternatyvių šaltinių raidą".

Kitas klausimas, - mano ekonominės energetikos Asociacijos pirmininkas, - "kokios rizikos prisiims branduolinių objektų investuotojai", "todėl, kad sunku bus realizuoti pagamintą elektros energiją".

Daugelis sieja atominių elektrinių uždarymą Vokietijoje su naujos rinkos sukūrimu. Bet manau, Vokietija padarys viską, kad neleisti importuoti elektros energiją į savo šalį. Tuo labiau, kad į Vokietiją atėjus dujoms per dujotiekį "Nord Stream" vokiečiai gauna galimybę minimaliomis investicijomis sukurti daug mažų energijos generatorių, taip vadinamųjų kombinuotos rinkos generatorių". – šios situacijos vizija dalinosi akademikas Jurgis Vilemas.

T.y., jo nuomone, laimės tas, kas sugebės pastatyti AE pirmas.

Kalbėdamas apie šiuolaikinius saugumo kriterijus ir Lietuvos vyriausybės kritiką dėl tariamojo rusų reaktorių pavojingumo, mokslininkas pasakė, kad "nenorėtų komentuoti rusiškų ir japoniškų reaktorių saugumo laipsnį".

AE saugumo kriterijai pasaulyje stipriai išaugo, ir tie lietuvių politikai, kurie nuolat apie tai kalba, ne visai supranta, kokie tie saugumo kriterijai yra iš tikrųjų.

"Bet manau, kad rusų projektas yra pažangesnis. Hitachi – tai senesnis projektas, kurio silpnos vietos ypač pasireiškė po įvykių Fukushimos AE. Šiandien rinkoje tik 4 reaktorių tipai, kurie gali tikti Lietuvos aikštelei. Mano manymu, japonų reaktorius šiame sąraše - paskutinis", - apibendrino ekonominės energijos Asocijacijos pirmininkas, akademikas Jurgis Vilemas.

Nekomercinė partnerystė RBMC atlieka atominės energetikos tyrimą Baltijos jūros regione. Viena šio tyrimo dalių yra skirta Lietuvos politikų, energetikų, ekonomistų ir verslo bendrijos nuomonių analizei.

Be tiesioginių ekspertų intervjų, vieną iš tyrimo skyrių sudaro tiesioginės Lietuvos newsmaker‘ių citatos, kurios buvo publikuotos Lietuvos žiniasklaidoje ne vėliau kaip prieš mėnesį. Šis komentaras ir nuomonė yra Lietuvos žiniasklaidoje išreikštos nuomonės fragmentas.

Lietuvos žiniasklaidos monitoringą pagal RBMC užsakymą vykdo UAB "MSol&Com"
Daugiau informacijos apie tyrimą:
Denis Pleshenko +79119856237

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.