Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo nario E. Lementausko pranešimas: „Snoras" būtų veikęs dar artimiausius 200 metų!

2011-12-15

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARYS EVALDAS LEMENTAUSKAS
Kodas 1886 05295 Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius Tel. (8~5) 239 66 21 Faks. (8~5) 239 62 82 El.p. evaldas.lementauskas@lrs.lt

Banko „Snoras" nacionalizavimas vis dar kelia daug klausimų bei abejonių ne tik visuomenei, bet ir jos atstovams Seimo nariams.
Nors antradienį Seimas po svarstymo pritarė laikinosios komisijos, kuri aiškintųsi „Snoro” bankroto aplinkybes ir šalies komercinių bankų priežiūrą, sudarymui, šiandien šis klausimas „netikėtai" į darbotvarkę nebuvo įtrauktas. Ko bijo valdantieji, kurie po susitikimo su Lietuvos banko vadovu V. Vasiliausku, ima stengtis užkirsti kelią komisijos sudarymui?
Pasak Seimo nario E. Lementausko, nemaloniai stebina ne tik staiga pasikeitusi Seimo vadovybės pozicija dėl komisijos sudarymo svarbos, bet ir tokie V. Vasiliausko nuogąstavimai, neva komisijos, kuri tirtų „Snoro" nacionalizavimo ir bankroto aplinkybes, darbas išprovokuotų neigiamą visuomenės reakciją ir padidintų nepasitikėjimą bankų sistema.
„Jei „Snoro" nacionalizavimas vyko teisėtai, nei Lietuvos bankui, nei Vyriausybei nėra ko baimintis. Tačiau vengimas atsakyti į elementarius klausimus, kvepia kažkuo nešvariu. Mano nuomone, „Snoras" sėkmingai būtų veikęs dar 200 metų - net ir laikinasis administratorius S. Freakley pabrėžė, kad „Snoras" nebuvo nemokus ir likvidumo problemų neturėjo, tačiau kažkam buvo naudingiau jį nacionalizuoti", - sako E. Lementauskas.
Pasak parlamentaro, komisija darbą turėtų pradėti artimiausiu metu, nes būtina viešai pateikti atsakymus ar Lietuvos banko vykdyta „Snoro” priežiūra iki jo paskelbimo nemokiu buvo efektyvi ir savalaikė, kada Lietuvos bankas pradėjo derybas su „Snoro” laikinuoju administratoriumi, kas ir kada inicijavo sutarties su juo sudarymą.
Nemažiau svarbu išsiaiškinti, kas atsakingas dėl aplaidumo, laiku nepastebėjus galimo „Snoro” turto grobstymo - buvusi Lietuvos banko vadovybė ar banką auditavusi bendrovė „Ernst & Young Baltic”.
Tačiau, E. Lementausko manymu, paaiškėjusios aplinkybės galimai būtų labai nenaudingos tiek Lietuvos bankui, tiek konservatoriams: „Tiek valdantieji, tiek Lietuvos banko atstovai neabejotinai žino daugiau, nei norėtų pasakyti - antraip kodėl stabdytų komisijos sudarymą? Komisijos, kuri ne tik padėtų visuomenei suprasti, kodėl susiklostė tokia situacija, bet ir leistų įvertinti komercinių bankų priežiūros efektyvumą".
Parlamentaras sako, kad „Snoro" bankrotas jau palietė visus buvusius banko indėlininkus, tačiau neaiškių nacionalizavimo ir bankroto aplinkybių pasekmės ateityje atsilieps ir mokesčių mokėtojams, kurie už kažkieno nepamatuotus sprendimus turės mokėti iš savo kišenės.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.