Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

"Snoro" indėlininkų ir kreditorių asociacija siūlys savo banko bankroto administratoriaus kandidatūrą

2011-11-28

Lietuvos bankas šiandien Vilniaus apygardos teismui pasiūlė skirti bankrutavusio "Snoro" administratoriumi UAB "Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuras". Asociacija gerbia Lietuvos banko pasirinkimą, tačiau ketina pasinaudoti įstatymo suteikiama teise teismui pasiūlyti ir savo kandidatą. Tai padaryti ketinama artimiausiu metu.

"Asociacija ketina aktyviai stebėti ir vertinti "Snoro" bankroto procedūrą, kurios eiga ir rezultatai itin reikšmingi banko indėlininkams ir kreditoriams. Bankroto administratoriui teks iki šiol Lietuvoje nematytas darbo krūvis ir atsakomybė, todėl jo kandidatūrai turi būti keliami itin aukšti reikalavimai. Centrinio banko pasiūlyta bendrovė yra nemažą patirtį turinti įmonė, tačiau nerimą kelia faktas, kad šiuo metu ji administruoja daugiau nei 30 bankrutavusių įmonių ir dar tiek pat restruktūrizuojamų, todėl kyla abejonių, ar jiems užteks pajėgumų. Atsižvelgdami į šią aplinkybę nusprendėme teismui pasiūlyti savo kandidatą", – sakė asociacijos vadovas Danas Arlauskas.

Bankroto administratoriui patikimas keliasdešimt tūkstančių žmonių ir įmonių priklausantis turtas, jis turės rūpintis tūkstančiais banko klientų ir darbuotojų. Pasak D. Arlausko, šio klausimo teisingas išsprendimas turės esminės įtakos tam, kokią dalį lėšų atgaus kreditoriai.

Manome, kad "Snoro" bankrotą turėtų administruoti įmonė, kuri neturi patirties administruojant LAIB, "Litimpeks", EBSW bankų bankrotus, taip pat primygtinai rekomenduosime, kad administruojanti įmonė subrangovais pasitelktų tarptautinę patirtį bankų bankroto administravime turinčius finansinius ir teisinius patarėjus bei turto vertintojus, nes norime, kad kreditorių interesams atstovautų didžiausią profesionalumą galinčios pademonstruoti organizacijos.

Asociacija ir toliau yra pasiryžusi aktyviai bendradarbiauti su atsakingomis institucijomis ir siūlyti galimus variantus, kad būtų priimami visų nacionalizuoto banko klientų interesus tenkinantys sprendimai, turėsiantys mažiausias neigiamas pasekmes šalies ūkiui ir žmonėms.

Pagal LR Įmonių bankroto įstatymą, bankroto administratorių kreditorių teikimu skiria teismas, nagrinėjantis iškeltą bankroto bylą.

Pasak asociacijos vadovo, kartu su "Snoro" bankroto procedūra ir toliau bus reikalaujama atsakomybės bei žalos atlyginimo iš buvusių banko vadovų, akcininkų, auditorių bei atsakingų priežiūros institucijų.

Apie "Snoro" indėlininkų ir kreditorių asociaciją

Asociacija vienija visus nukentėjusius "Snoro" banko klientus ir kviečia vienyti jėgas sprendžiant klausimus, susijusius su banko restruktūrizavimu.

Lapkričio 21 dieną oficialiai įregistruota asociacija šiuo metu vienija daugiau nei 800 narių – kelias dešimtis nukentėjusių Lietuvos įmonių ir daugiau nei 700 privačių asmenų.

Asociacijai talkina šios savo klientų interesus atstovaujančios teisinių paslaugų įmonės: LAWIN, "Raidla, Lejins & Norcous", "Varul", TARK GRUNTE SUTKIENĖ, "Bernotas & Dominas Glimstedt", BORENIUS, "Triniti", " Motieka & Audzevičius", "Metida". Asociacijos finansų patarėjai – "Žabolis ir partneriai", komunikacijos partneriai – "Publicum".

"Snoro" klientams, norintiems stoti į asociaciją, teikti ir gauti informaciją, įsteigta karštoji telefono linija: 8 (5) 2496448. Taip pat galima kreiptis el. paštu info@indelininkai.lt, www.indelininkai.lt.

Danas Arlauskas,
„Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijos vadovas,
Mob. +370 698 40353,
El. p. Danas.Arlauskas@indelininkai.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.