Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektas grąžintas tobulinti

2011-11-15

(iš plenarinio posėdžio)

Seimas grąžino darbo grupei tobulinti Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Algimanto Salamakino pristatytą Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektą Nr. XIP-3290. Juo, įgyvendinant Konstitucinio Teismo 2004 m. liepos 1 d. nutarimą, buvo siūloma atskiru įstatymu nustatyti Seimo narių pareigas, teises ir garantijas. Nors šiuo metu Seimo struktūrą, darbo tvarką, o kartu ir Seimo nario pareigas, teises bei veiklos garantijas nustatantis Lietuvos Respublikos Seimo statutas turi įstatymo galią, pasak projekto iniciatorių, tai nėra įstatymas.

Naujame įstatyme buvo siūloma įtvirtinti Seimo narių veiklos principus, naudojimosi įstatyme nustatytomis teisėmis bei veiklos garantijomis ribas, specialiųjų poreikių tenkinimą; nustatyti, kokios patalpos darbui galėtų būti suteikiamos Seimo rūmuose, biurams apygardose, sąlygų susitikti su rinkėjais užtikrinimą; Seimo narių materialines ir socialines garantijas; apibrėžti Seimo narių veiklą, nesusijusią su tautos atstovo įgaliojimų vykdymu.

Projektui po pateikimo pritarė 44 Seimo nariai, 7 balsavo prieš ir 46 susilaikė. Alternatyvaus balsavimo metu 53 Seimo nariai balsavo už tai, kad projektas būtų grąžintas tobulinti, 43 siūlė jį atmesti. Projektas grąžintas rengėjams tobulinti.

Saulė Eglė Trembo
Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
LR Seimo kanceliarija
Tel.: 2396203
rsv@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.